Життя без герпесу

  герпесВсе починається як звичайна простуда. Може трішки піднятися температура. І тільки коли зявиться декілька пузирів, діагноз стане очевидним — герпес. Герпес докучає і дітям і дорослим і людям похилого віку. Вірусом заражено 95 % нселення.

Частота інфікування  і захворюваності внаслідок герпесно — вірусної інфекції  уступає лише  грипу і ГРВІ. Сьогодні вилікувати вірус герпесу неможливо. Можливо лише навчитися правильно з ним співіснувати і не дозволяти непроханому гостеві комфортно себе почувати.

    Вірус герпесу складається з ланцюжка ДНК і оболонок. Він діє як нападник руйнуючи оболонки клітин епітелію і слизистих. В зараженій клітині вже через дві години починають продукуватися нові віруси, які здійснять «напад» на сусідні. В 1 мл вмісту герпесного висипу до 10 млн вірусних часток! Після первинного інфікування епітелію шкіри або слизової оболонки (частіше – контактно-побутовим або статевим  шляхом) вірус проникає в закінченняя нервових клітин, іннервуючи вражені участки.»

Подорожуючи» вверх по нерву, він проникає в нервові вузли, де знаходяться все життя людини. Там зберігається генетичний матеріал  вірусу – ланцюжок ДНК, а сам вірус перебуває в неактивному стані. Проте періодично відбувається його активація. При цьому нові вірусні частички «мігрують» назад до шкіри слизистої, де і з’являється висип. Розвивається рецидив. У одних людей герпес рецидивує один – два рази в житті, у інших- по декілька разів на рік. Чому ж він просинається?

Механізм взаємодії вірусу і людини до цих пір являє собою інтригуючи загадку. Відомі лише деякі фактори ризику. Серед них – ослаблення імунної системи, вплив ультрафіолету, зміна кліматичного поясу, стрес, у жінок – менструація. Зазвичай висипання дуже хворобливі, найменший доторк до враженій герпесом  ділянці викликає гострий  ріжучий чи стріляючий біль.

Іншими характерними симптомами герпесу являється зуд, печія, поколювання. У враженому місці з’являється висип з декількох пузирьків, які на протязі декількох днів спочатку зявляються, а потім покриваються кірочкою. Зрештою вони злущуються залишаючи після себе  набряк і почервоніння,які згодом минають.

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ  ГЕРПЕС

В сімействі Herpesviridae входять декілька різновидів вірусу, проте усі вони здійснюють вплив на організм за однаковою схемою, але викликають клінічно різні захворювання.

  Вірус простого герпесу першого типу (HSV-1), як правило викликає простуду на губах.

Другого типу (HSV-2) – генітальний герпес. Вірус Vercella Zoster (VZV) викликає два захворювання – вітряну віспу у дітей і лишай у дорослих.

 Лабіальний герпес – простуда на губах. Середня тривалість епізоду лабіального герпесу становить 5-6 діб, проте у маси людей прояви можуть спостерігатися до 20 днів. Основний шлях зараження  лабіальним герпесом повітряно-крапельний рідше – контактно — побутовий. Найчастіше всього вірус HSV-1 роникає в організм в дитячому віці. Варто обмежити контакт дитини з людьми, в яких наявні герпесні висипання. Повторні прояви захворювання як правило – наслідок не нових заражень, а активації власного збудника.

Генітальний герпес – одне з найпоширеніших захворювань  які переносяться статевим шляхом. По даних імунологічних аналізів крові, інфіковані вірусом HSV-2 в тій чи іншій формі перенесла кожна п’ята людина. Підступність захворювання полягає в тому, що розвиток вірусу може проходити безсемптомно, а носій — навіть не підозрювати про захворювання до першого рецидиву. В цьому випадку носій вірусу може стати джерелом зараження інших людей, особливо під час незахищеного сексу. Проблема в тому, що вірус геніального герпесу може бути активний  в організмі людини навіть якщо прояви захворювання відсутні. Заразитися геніальним герпесом через сидіння унітазу неможливо. Вірус HSV-2 дуже чутливий до вливу  зовнішніх факторів і на повітрі  швидко гине.

Генітальний герпес не призводить до безпліддя. Проте якість життя погіршує.

Герпес зостер,відомий як опоясуючий лишайнайчастіше зустрічається у людей похилого віку з ослабленим імунітетом. Він проявляється болючими висипаннями на тілі, зазвичай по лінії міжреберних нервів. Вони хворобливі, а вражені ділянки заживають довго. Одним із частих ускладнень зостерної інфекції являється прояв герпесної невралгії, яка характеризується збереженням больового синдрому навіть після того як виразки на шкірі вже зажили.

ПРАВИЛА ПРОФІЛАКТИКИ ГЕРПЕСУ

  1. Уникати незахищеного сексу, при якому можлива передача герпесу від вірусного носія здоровій людині. Обов’язково використовуючи презерватив! В період рецидиву вірусу на губах необхідно  відмовитися від поцілунків і оральних контактів.
  2. Підчас рецидиву герпесу не діли нізким посуд, рушник, губку.
  3. Якщо відчуваєш, що скоро з’явиться висип, прийми спеціальний препарат за призначенням лікаря.
  4. Для профілактики загострень зміцнити  імунітет. Вести здоровий спосіб життя, вилікувати хронічні захворювання. Не допускати переохолодження організму, не перевтомлюватися, вчитися справлятися зі стресом.
  5. Новонарорджений може бути інфікований  якщо під час народження у матері активна фаза вірусної інфекції. Порадься з лікарем, якщо в тебе геніальний герпес, ти вагітна або плануєш завагітніти.

ЛІКУВАННЯ ГЕРПЕСУ

Герпес – системна  вірусна інфекція лікування її також повинне бути системним.

Важливою особливість розвитку рецидиву герпесу являється наявність симптомів — передвісників: біль або  зуд в місцях майбутніх висипів. Якщо уважно відноситись до свого самопочуття можна вловити ці передвісники і розпочати процес лікування якомога раніше. Розвиток рецидиву герпесу вимагає  негайного прийому ротивірусних препаратів.

Проте робити це краще під контролем у лікаря. При використанні місцевого препарату ( в зонах ураження) можливе «підсипання», коли на другий день з’являються нові пузирі. Лікування герпесу внутрішньо за допомогою призначених лікарем препаратів, значно зменшує  таку можливість. При часто рицидивуючій інфекції лікар може призначити постійне профілактичне лікування герпесу за допомогою правильно підібраних ліків.

Воно призване подавити активацію вірусу на самих ранніх етапах, коли  ще нема жодних наявних клінічних ознак. Якщо Ви страждаєте від рецидивів герпесу лбого виду, зверніться до дерматолог або гінеколога за консультацією відносно можливості самостійної профілактики.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *