Венеричні захворювання: симптоми

Венеричні захворюванняВенеричні захворювання — це інфекційні захворювання, які передаються від людини до людини головним чином статевим шляхом, набагато рідше — побутовим, через предмети особистого користування.

В уявленні багатьох людей венеричними захворюваннями хворіють якісь покидьки суспільства. Це не так. Серед цілком добропорядних і навіть сімейних людей вони також вельми поширені, особливо зараз, коли можна безперешкодно відвідати будь-який куточок світу і привести звідти «сувенір».

Що входить в поняття «венеричні захворювання»

 Боротьба з особливо небезпечними венеричними захворюваннями (сифіліс, гонорею, снідом) ведеться за допомогою не тільки медичних, але і законодавчих заходів: таких людей направляють на примусове лікування та притягують до кримінальної відповідальності за зараження інших осіб.

Симптоми сифілісу

Інкубаційний період сифілісу (час від моменту зараження до появи перших симптомів захворювання) дорівнює 3-4 тижням, але він може бути коротше або довше. Починається сифіліс з появи на місці проникнення інфекції (зазвичай це головка статевого члена у чоловіків і зовнішні статеві органи у жінок) невеликі червонуваті плями, яка збільшується, ущільнюється, набуває форму горошини, в центрі якої відбувається розпад тканин з утворенням безболісної виразки з щільним підставою і краями — твердого шанкру. Потім збільшуються довколишні лімфатичні вузли. Це первинний період сифілісу, який триває 6-7 тижнів.

Потім починається вторинний період сифілісу, який без лікування триває 3-4 роки. На шкірі і слизових оболонках з’являються різноманітні висипання. Найчастіше вони мають блідо-рожевий або буро-коричневий колір і чітке відмежування один від одного. Через 15-20 днів висип зникає, починається прихований період сифілісу, який зовні ніяк не проявляється. Висипання можуть повторюватися кілька разів.

Третинний період сифілісу характеризується появою на шкірі, слизових оболонках, внутрішніх органах сифілідів — горбків з розпадом тканин, які заживають з утворенням рубців. Розпадаючись в життєво важливих органах сіфіліди порушують їх функцію. Особливо страждає центральна нервова система.

Симптоми гонореї

Приблизно через 3-5 днів після статевого контакту (інкубаційний період при гонореї від 1 дня до 2-3 місяців) у чоловіків з’являються рясні гнійні виділення з сечовипускального каналу. Сечовипускання стає частим і болісним. Приблизно через тиждень всі симптоми слабшають, і гонорея поступово переходить у хронічний перебіг, для якого характерно майже повна відсутність ознак захворювання.

У жінок на початку можуть з’явитися болі і різі при сечовипусканні, рясні гнійні виділення, але дуже часто всі ці ознаки відсутні. Такі безсимптомний перебіг призводить до поширення інфекції на внутрішні статеві органи і до безпліддя.

Симптоми м’якого шанкра

Захворювання поширене в країнах з субтропічним і тропічним кліматом. Інкубаційний період м’якого шанкра має тривалість від 2 до 10 діб. Після цього на шкірі статевих органів, в області заднього проходу або на слизовій порожнини рота з’являється маленька червона пляма, в центрі якого незабаром виникає пляшечку з гнійним вмістом. Через деякий час бульбашка розкривається і утворюється неправильної форми м’яка болюча виразка, діаметром від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.

М’який шанкр часто поєднується з сифілісом, в такому випадку утворюється змішаний шанкр. При цьому спочатку розвивається картина м’якого шанкра, а приблизно через місяць — ознаки твердого шанкра (сифілісу). При цьому дно виразки ущільнюється і очищається, проходить хворобливість.

Виразки розвиваються протягом місяця, потім (при відсутності ускладнень) дно виразки очищається, і ще через деякий час відбувається загоєння з утворенням невеликого рубця.

Симптоми лімфогранулеми венеричної

Це захворювання характерно для  країн з тропічним і субтропічним кліматом, в Україні зустрічається рідко. Інкубаційний період — 10-14 днів, після чого на місці впровадження збудника (на статевих органах) з’являється одиничний пухирець, який переходить в покриту гноєм виразку неправильних округлих обрисів діаметром 1-3 см. Збільшуються довколишні лімфатичні вузли.

Через 1,5 — 2 місяці після зараження наступає вторинний період — лімфовузли стають більше і щільніше, зливаються в конгломерат, на його поверхні утворюються отвори, через які виділяється гній.

Через 1,5 — 2 роки починається третинний період, який характеризується рубцюванням, розростанням сполучної тканини і одночасним виділенням гною з усієї поверхні промежини.

Симптоми гранульоми венеричної

Зустрічається також в країнах з тропічним і субтропічним кліматом. Інкубаційний період — від декількох днів до 3-х місяців. На місці проникнення збудника з’являється папула (піднесення), яка збільшується в розмірах, в центрі її відбувається розм’якшення і гнійний розпад тканини. Утворюється соковита, не надто болюча виразка (одна або декілька), при поширенні якій дивуються великі ділянки шкіри. Протікає захворювання хронічно.

У всіх країнах венеричним захворюванням надається особливе значення, так як вони здатні стрімко поширюватися і завдавати непоправної шкоди не тільки окремим людям, а й суспільству в цілому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *