Вагітність після аборту

Як впливає аборт на наступну вагітністьСьогодні багато говорять про те, наскільки шкідливий, а іноді і небезпечний аборт. Та і сама процедура аборту малоприємна. Але часто трапляється так, що жінка вагітніє через невеликий проміжок часу після аборту. І це може супроводжуватися деякими наслідками.

Під час аборту відбувається штучне переривання вагітності і зовсім неважливо, яким способом це робиться (вакуум-аспірація або вискоблювання матки). Ембріон витягується з матки через розширенняшийного каналу, при цьому розширення каналу відбувається насильницьким способом.

 Під час розширення, можуть відбутися травми, різного ступеня вираженості. Дуже страшні наслідки аборту для жінки. У таких жінок шийка матки не розтягнута і «туга», тому лікарю доводиться робити максимальні фізичні зусилля для проведення процедури розтягування. Все це може виливатися у різні патології шийки матки, такі як ерозія, дисплазія, пухлинні захворювання. І нерідкі випадки коли подальша вагітність у таких жінок закінчується мимовільним перериванням. Причина викидня — істміко-цервікальна недостатність іншими словами неспроможність шийки матки.

Аборт у жінок може стати причиною того, що під час пологів травмована матка не зможе розкритися. І тоді доведеться вдаватися до екстреного кесаревого розтину.

Під час проведення аборту лікар не може спостерігати візуально протягом самої процедури, а це може загрожувати тим, що в якості ускладнення може бути травмована стінка матки, аж до прориву. Звичайно, такі випадки рідкісні, але не виключені. В цьому випадку різко постане питання про видалення матки для порятунку життя жінки.

Пошкодитися під час аборту може базальний шар ендометрія під час механічного видалення плодового яйця і ендометрію, а це загрожує розвитку стійкого безпліддя надалі.

Крім всіх перерахованих вище ускладнень аборт може стати причиною запальних захворювань статевих органів, спаєчних процесів порожнини матки, або гормональний дисбаланс.

Жінки, які вирішили народити дитину після аборту повинні врахувати все це при плануванні вагітності.

Для того, щоб зменшити ризик викидня необхідно пам’ятати, що жіночий організм відновиться після стресу отриманого під час аборту тільки після піврічного терміну. Причому під час всього цього терміну вона повинна перебувати під наглядом лікаря і дотримуватися його рекомендацій.

Але що найголовніше, так це спосіб запобігання після аборту. Справа в тому, що вагітність після аборту може виникнути вже на одинадцятий день. А ось жіночий організм до такого повороту подій буде ще не готовий. Обговорити питання про контрацепцію після аборту необхідно на консультації з лікарем гінекологом. Лікар, допоможе підібрати найбільш ефективний метод контрацепції в подібній ситуації.

Аборт викликає нестабільний менструальний цикл, під час якого так само може статися зачаття.

Найбільш ефективними препаратами контрацепції є оральні гормональні препарати. Вони не нашкодять здоров’ю і дозволять уникнути вагітності на потрібний термін, тим самим дати жіночому організму можливість відновлення. При цьому жінка не втрачає можливість зачаття дитини в подальшому.

Сучасні протизаплідні таблетки мають мінімальною кількістю побічних ефектів і стерпні більшістю жінок. До того ж правильне і застосування дає сто відсоткову гарантію запобігання вагітності.

Хочеться відзначити, що відразу після аборту і до настання наступного менструального циклу абсолютно неефективним буде використання природних методів контрацепції, таких як, температурний і календарний. Причина тому в збої циклу, причому симптоми овуляції можуть бути змінені на деякий час.

Підводячи підсумок всьому сказаному, жінка, яка вирішила мати дітей після того як пройшла процедуру аборту повинна виконати наступні правила, для того, щоб збільшити відсоток можливості народження здорової дитини.

— Перш ніж завагітніти жінка повинна пройти обстеження на наявність в організмі шкідливих інфекцій. Але варто пам’ятати, що це обстеження повинні пройти не тільки майбутня мати, а й батько дитини. Якщо ж інфекції виявляться, то перед тим як зачати дитини необхідно пролікуватися.

— УЗД дозволить дізнатися про наявність запальних процесів у матці. І якщо ці запальні процеси не будуть вилікувані до початку вагітності, то процес виношування стане скрутним.

— Перед тим, як завагітніти, жінці необхідно почати приймати полівітаміни. Вони допоможуть підготувати потрібну середу в організмі для нормальної вагітності.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *