Спілкування з немовлям: покращуємо генетику

Спілкування з немовлямСтаття, спростовує міф про те, що новонароджені не вміють по-справжньому спілкуватися, поки вперше не посміхнуться, а все, що відбувалося до першої усмішки, не має значення.

У ході наукових досліджень була виявлена дивна здатність новонароджених немовлят емоційно взаємодіяти з дорослими. Ця готовність йти на контакт визнана вченими повноцінним спілкуванням. Звичайно ж, такі здібності істотно відрізняються від навичок, що з’являються в процесі дорослішання, таких як стеження очима за предметами, протягування рук. Невербальні сигнали, які маленька людина посилає своїм батькам, стають все більш і більш ясними, якщо останні чуйно на них реагують.

Навіть глибоко недоношені немовлята можуть взаємодіяти з батьками, обмінюючись звуками в своєрідному «вокальному танці», як його назвали фахівці, які вивчають дитяче спілкування. Така здатність новонароджених свідчить про «природного музикальності дитячого спілкування».

Батьки, які навчилися музично спілкуватися з новонародженними, роблять їх зв’язок глибокої і міцної практично з самої колиски.

Але як мамі і татові навчитися музичним «розмов» зі своїм малюком? Вони і так ведуть їх, ніжно відповідаючи своїй дитині на погляди, повороти голови, причому відбувається це на рівні підсвідомості і не піддається осмисленню. Феномен спілкування батьків з немовлям на емоційному рівні є найдивовижнішим механізмом, закладеним в людину природою.

Малюк безперервно посилає у світ сигнали у вигляді жестів, міміки, крику, але не всі вони покликані спонукати дорослих задовольнити чисто фізичні потреби дитини. Діти, батьки яких, начитавшись книжок про виховання, з пелюшок були нечутливими до їх емоційним потребам, згодом зазнавали труднощів у спілкуванні з однолітками, оскільки найперший камінчик фундаменту усвідомлення себе в цьому світі був закладений неправильно.

«Перекличка» батьків і немовляти шляхом наслідування стає його першою, найпростішою грою. Посміхайтеся дитині, пестіть і обіймайте його, копіюйте його вираз обличчя, розмовляйте з ним. Повірте, мозок вашої дитини в цей момент працює з підвищеною активністю. Він пізнає світ.

Прекрасно, коли пізнання нового супроводжується приємними емоціями. Будьте впевнені — в цей момент ви є ідеальними батьками, так як з самого початку вчите немовляти радіти життю, формуєте його самооцінку.

Радість, викликана іграми і веселощами, дуже корисна для мозку. Позитивні емоції викликають в організмі хімічні зміни, які позитивно відбиваються на нервовій і серцево — судинній системах, добре впливають на подальший ріст і розвиток дитини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *