Складання плану пологів — процес під контролем!

Складання плану пологівЧому складання плану пологів останнім часом набуває все більшої популярності? Все дуже просто — жінки бажають тримати цей процес під своїм контролем.

На жаль, пологи неможливо повністю підпорядкувати пунктам плану, проте все ж залишаються моменти, які можна і потрібно передбачити.

Деякі жінки вважають за краще народжувати вдома (у ванні, в надувному басейні, на кушетці).

Від допомоги кваліфікованого фахівця все ж не варто відмовлятися, причому в домашньому варіанті цей момент більш ніж важливий. Це означає, що в план пологів доведеться внести відповідний пункт.

Пологи вдома або в пологовому будинку?

Збираючись народжувати в пологовому будинку, потрібно почати з пошуку відповідного медичного закладу. Для цього варто ознайомитися з відгуками вже побували там породіль. Багато жінок вважають за краще внести в план і пошук лікаря, якому можна довіряти (це особливо важливо, якщо має бути кесарів розтин).

Терміни

Лягти в пологовий будинок можна за деякий час до передбачуваної дати пологів (у деяких випадках це навіть необхідно). Якщо ж важливих причин для завчасного приїзду ні, тоді вам доведеться вибирати, ляжете ви в пологовий будинок відповідно до обчисленої лікарем дати або ж підете туди в момент появи схваток.

Спосіб доставки в пологовий будинок

Дістатися до пологового будинку можна як на власній машині (на транспортному засобі друзів, родичів, знайомих), так і на таксі. Ще одним варіантом є карета швидкої допомоги. Щоб не нервувати в відповідальну хвилину, краще передбачити відразу пару способів (наприклад, розраховуючи на швидку, все ж тримаєте на увазі телефон таксі і відкладіть потрібну суму). Також не завадить вибрати і внести в план спосіб «доставки» з пологового будинку.

Варіант проживання

Якщо ви бажаєте жити без сусідок, обов’язково дізнайтеся, чи передбачені в пологовому будинку окремі палати і чи можна забронювати приміщення на певне число.

Питання харчування у пологовому будинку

У більшості пологових будинків передбачено харчування для породіль, проте воно далеко не всім до смаку. Заздалегідь подумайте над цим питанням, не забуваючи про необхідність харчуватися відповідно до дієти, покладеної до або після пологів (деякі продукти доведеться виключити з раціону).

Оформлення приміщення

Деякі пологові будинки (в основному, приватні) дозволяють жінкам привнести щось своє у приміщення, де будуть проходити пологи. Це, на думку психологів, знижує напруженість моменту і дозволяє відчувати себе в знайомій атмосфері. Якщо ви вибрали саме такий пологовий будинок, заздалегідь продумайте, що саме вам потрібно захопити з собою. Також непогано було б дізнатися, чи можна вести зйомку процесу пологів.

Хто буде присутній під час пологів?

Сьогодні в багатьох пологових будинках не заборонено присутність найближчих родичів під час пологів. Плануючи взяти з собою чоловіка чи маму, не забудьте дізнатися, яких вимог їм доведеться дотримуватися (вони в основному стосуються здоров’я, одягу, взуття та ін.) Якщо має бути кесарів розтин або якщо пологи можуть бути важкими, чоловіка доведеться попередити про те, що саме йому належить першим познайомився з малюком (дитину покладуть татові на груди, поки мама приходить в себе).

Використання медичних препаратів

Пологи — процес непередбачуваний, цілком можливо доведеться використовувати спеціальні медичні препарати. Це можуть бути як препарати для посилення скорочувальної діяльності матки, так і препарати для епідуральної анестезії (ін’єкцію роблять в епідуральний простір хребта, що призводить до втрати больової чутливості нижньої половини тіла). Непогано дізнатися і про побічну дію, яке такі препарати можуть надати на маму і на дитину.

Виписка з пологового будинку

Практично неможливо точно запланувати дату виписки і час знаходження в пологовому будинку (при ускладненні терміни можуть помітно зрушити), однак цілком допустимо внести в план спосіб виписки (вона може бути скромною або урочистій). Також потрібно вибрати варіант зйомки цієї події (можна фіксувати щасливі миті самостійно або ж найняти для цих цілей професіонала).

План пологів допоможе вам організувати себе і підготує до можливих труднощів. Ну а якщо у вас вже немає часу його складати — не переживайте, близькі люди обов’язково допоможуть вам вирішити всі проблеми.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *