Що таке щастя?

wastjaПитання «Що таке щастя?» — Одне з улюблених тем дитячих творів. Здавалося б, безглуздо питати дітей про це, але … чи так це нерозумно?

Для кожного віку є своє щастя. У дитинстві ми недостатньо тверезо дивимося на світ через відсутність досвіду, але і погляд наш не за травлений думками оточуючих і порадами «як треба».

У дитинстві ми розуміємо, що таке щастя для нас, воно, можливо, банальне і передбачуване, але основне в тому, що воно несвідомо. Ми ростемо. Змінюються запити і очікування, змінюється уявлення про те, як це — бути щасливим. З’являється безліч, скажімо, перешкод, які заважають дізнатися, що таке щастя і насолодитися ним. Отже, спробуємо розібратися з цим станом і навчитися перебувати в ньому.

Щастя — це коли …

Щастя — це стан спокою, впевненості і визначеності. Воно може бути довгим і скороминущим, спонтанним, несподіваним і неочікуваним. Часто щастя — це отримання того, що ви зовсім не очікували. Будь то приємний подарунок-сюрприз, про який ви давно мріяли, або довірча бесіда з людиною, яка для вас є авторитетом.

Щастя — це здатність бути собою. Здатність бути задоволеним собою. Здатність гармоніювати зі своїми думками, діями, уявленнями про себе і дійсним «Я». Коли ви отримуєте справжнє задоволення від самого себе? Коли ви позиціонуєте себе в соціумі або коли перебуваєте з близькими людьми і дозволяєте собі бути самим собою? Найімовірніше другий варіант. Так навіщо змушувати себе надягати маски різних ролей? Запам’ятайте цей стан легкості і відкритості і застосовуйте його всякий раз, коли будете замислюватися над тим, що таке щастя або відчувати себе не в своїй тарілці. Так ви зможете регулювати свій стан щастя.

Зовнішні перепони для нашого щастя

«Наші уявлення про те, як все має бути, заважають нам насолоджуватися тим, як все є», — відома цитата Анджеліни Джолі. І це правда, яку складно, але можна регулювати. Ніколи не порівнюйте себе з іншими. Проводячи постійні порівняння, ви дозволяєте зовнішньому світу контролювати своє самовідчуття. І в даному випадку перепади настрою точно будуть мати місце. Найбільш корисно порівнювати себе з собою ж для того, щоб відчути, що таке щастя, і побачити, наскільки ви просунулися вперед, яких цілей досягли і як виросли внутрішньо.

Вибрати для себе щастя

Як же стати щасливим? На що спиратися? Як спіймати цей момент «я щасливий» і утримати його? Насправді щастя не може бути штучним. Ми ловимо це стан випадково, ми не виношуємо в собі «зараз поснідаю і дізнаюся щастя». Ми не можемо приготуватися до нього. Найголовніше — і найважче — це навчитися бути щасливим наодинці з собою. Ми весь час чекаємо чогось від оточуючих, від умов. Наше уявлення про щастя часто залежить від зовнішніх втручань. Але … ми приходимо в цей світ одні й ідемо також. Тому не чекайте щастя від оточуючих. Творіть своє щастя для себе. Не треба сподіватися на те, що все зміниться. Існує єдиний спосіб, щоб все змінилося, — змінитися самому.

Думайте про те, що може зробити вас щасливим. Робіть те, що вам подобається. Будьте з людьми, з якими вам добре і йдіть тільки туди, де вас чекають. Таким чином, ви побачите, що самі володієте здібностями пізнати, що таке щастя.

І якщо зараз вас щось турбує, зрозумійте: це всього лише поганий день, а не погане життя.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *