Особистий досвід: алергія на сонці

алергія на сонці поради фахівцяВлітку всі прагнуть ближче до води, поніжитися на пісочку, під пестливими променями теплого сонця.

Але іноді трапляється так, що під час відпочинку на заморському курорті, ви помічаєте прояви якоїсь алергічної реакції.

Дуже часто її причиною стає сонце. Алергію на сонці можна сплутати з будь-якої іншої — харчової, косметичної … Однак тут потрібно виявити подразника напевно, інакше весь відпочинок буде зіпсований.

Сонячний дерматит або фото дерматоз, як називають цей вид алергії медики, може проявитися з багатьох причин: довге перебування на сонці без належного захисту, прийом будь-яких медикаментів, а також поєднання з іншими видами подразників — косметикою, пилком, їжею.

Найчастіше алергія на сонці проявляється на 3-5 день відпочинку на узбережжі. Виглядає вона як звичайна висип, якою покривається все тіло. Іноді піднімається температура, присутній легкий набряк шкіри.

Довге перебування під сонцем після тривалої холодної зими може стати справжнім випробуванням для імунної системи організму. І найчастіше вона не готова до подібних струсів, і відповідає на подразник алергічною реакцією.

На жаль, одного разу так сталося і зі мною. Не знаю, що спровокувало алергію, але вона з’явилася. Тепер мій найкращий загар з тюбика, а на море я намагаюся багато не перебувати на відкритому сонці. В цілому, це навіть корисно — шкіра довше залишиться молодою і пружною.

Проте, лікарі попереджають: останнім часом все більше людей звертаються до фахівців з симптомами сонячного дерматиту, тому щоб не зіпсувати собі та близьким довгоочікувану відпустку, візьміть на замітку ці прості поради:

  • Виходячи з води, обов’язково витерайте тіло рушником, щоб краплі води не притягували сонце.
  • Намагайтеся по мінімуму використовувати на пляжі декоративну косметику, дезодоранти і парфуми. Якщо все ж без аромату нікуди — вибирайте без спиртовий літні версії або парфумовані спреї на водній основі.
  • Якщо у вас ніжна, чутлива шкіра — проводьте більше часу в тіні, носіть одяг з натуральних тканин, що закриває тіло.

Якщо сонячного опіку уникнути не вдалося, не використовуйте народні засоби — можна тільки погіршити ситуацію. Краще змастіть уражену зону заспокійливим кремом після засмаги. Як правило, такі засоби містять загоюють і бактерицидні витяжки з цілющих рослин.

Перед поїздкою порадьтеся з лікарем щодо прийому медикаментів, що викликають фото сенсибілізацію і по можливості замініть їх. До слова сказати, до цієї групи відносяться контрацептиви, антибіотики і навіть деякі болезаспокійливі.

Почніть прийом БАД, що поліпшують роботу печінки, який препарат краще — підкаже лікар.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *