Основні кризові роки шлюбу

кризові роки шлюбуСьогодні, напевно, немає такої людини, яка ніколи б не чула про кризи сімейного життя. Вважається, що вони наступають у всіх пар в певні проміжки часу.

Перша криза підстерігає молодят вже через кілька місяців після того, як молода дружина повісила своє легке весільне плаття в шафу.

Ця криза так і називається — криза першого року. Рожеві окуляри впали, романтику змінили побутові проблеми, притирання один до одного йде не зовсім гладко … Природно, сварок і взаємного роздратування не уникнути. Тим більше, що штамп в паспорті дуже часто автоматично провокує кожного з подружжя ввести в новою сім’ю норми і традиції своїх батьків, що не завжди доводиться до душі другій половині.

Головне в цей час з розумінням поставитися до ситуації, що склалася. Любов нікуди не пішла, через це проходять абсолютно всі пари, наберіться терпіння. Поступово в молодій сім’ї виробляться свої норми, які підходять обом  з подружжя, життя входить у свою колію.

Однак, як показує практика, ідилія триває не довго. Слідом за кризою першого року подружжя чекає ще одне випробування — криза трьох років. Як правило, в цей час в сім’ї з’являється малюк (або навіть декілька). Постійна втома, суперечки з приводу догляду та виховання, взаємні докори, стресовий стан обох батьків …

Новоспечений батько відчуває себе кинутим і обділеним увагою, а молода мама відчуває дику втому і мало стежить за своєю зовнішністю. Щоб уникнути серйозних проблем від обох потрібна неабияка гнучкість, прояв поваги один до одного і усвідомлення того, що цей нелегкий для сім’ї час зовсім скоро пройде.

Багато сімей не обходить стороною загадкова криза семи років. Причин тут може бути кілька — це і індивідуальні кризи середнього віку обох із подружжя, і криза їхньої дитини, початківця дорослішати і активно відстоювати своє «Я». Важливо розуміти це, надавати один одному підтримку і допомогу — тільки тоді можна подолати цей рубіж без того, щоб потім було болісно соромно за наламані в гарячці дрова.

Нарешті, дуже важким для будь-якої сім’ї є період досягнення дітьми складного підліткового віку. Проблема виховання загострюється до межі. На цьому ґрунті між подружжям можуть спалахувати розбіжності, що переходять в галасливі сварки з взаємними образами типу «Це ти його розпестила» або «Він весь у свого татуся».

Міцний довговічний шлюб припускає роботу і певні зусилля з обох сторін. Адже протягом усього життя союз підстерігають небезпеки і випробування. Навіть коли, здавалося б, всі труднощі вже позаду — діти виросли, побут устаканився — розслаблятися не варто. На підході наступна криза під кодовою назвою «сивина в бороду, біс у ребро».

Раптом виявляється, що нічого навколо не радує — відпустка як під копірку, здоров’я залишає бажати кращого, діти і друга половина могли б бути і краще, та і в космос вже не полетіти. Хтось відчайдушно намагається повернути молодість, одягнувши підлітковий одяг і почавши доглядати за юними дівчатами (що виглядає досить безглуздо), хтось вдається до допомоги алкоголю (що взагалі дуже небезпечно).

Ця криза — винуватець більшості розлучень. У цей час головне зрозуміти, що відбувається переоцінка цінностей — цілком нормальне явище. Якщо ж депресія і незадоволеність все наростають, не зайве звернутися до кваліфікованих психологів.

Мабуть, універсальним засобом проти будь-якої сімейної кризи є особливе ставлення до цієї ситуації. Можна нарікати на те, який вам дістався нікчемний чоловік або які невдалі вийшли діти. Але краще поглянути на проблему під іншим кутом — не вони погані, просто період такий. Але він скоро закінчиться, і життя знову заграє яскравими фарбами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *