Як обманути свій організм: фітнес для ледачих

fitnesЗвичайно, є такі люди, які вимотують себе тренуваннями, викладаються на тренажерах, нелюдськи втомлюються і отримують від цього величезне задоволення.

Але, на жаль, таких меншість. У масі своїй ми себе любимо і терпіти не можемо над собою знущатися. А, по суті, важкі тренування і строгі дієти — це знущання над організмом. Можливо, йому так буде краще, але він, як вередлива дитина, ниє і пручається. Давайте разом подумаємо, як можна обдурити організм і перемогти лінь.

Спосіб 1: Всесильний інтерес

Особисто для себе я давно зрозуміла, що, чим більше працює мозок під час занять певним видом спорту, тим менше відчуваєш втому і ниючий біль у м’язах. Наприклад, в гірських походах для мене найважчим завжди було йти в гору по рівній дорозі. Технічної складності це ніякий не представляє, зате фізично втомлюєшся дуже швидко. А найцікавіше мені було пролазити скельні притиски, або стрибати по крупним камінню. Такий рельєф змушує думати, вибирати дорогу, тримати рівновагу. Втоми через це практично не відчуваєш.

Так і скрізь: бігати в футболі цікавіше, ніж просто бігати, стрибати, ухиляючись від супротивника по спарингу, цікавіше, ніж просто стрибати, підтягуватися на скельній стіні цікавіше, ніж просто підтягуватися, запалювати на танцполі веселіше, ніж просто монотонно виконувати вправи для рук, ніг і корпусу.

Сил також зазвичай надає адреналін, це відчувається під час занять гірськими лижами, скелелазінням або єдиноборствами. Крім того, забути про втому допомагають емоції — про це вам розкажуть усі, хто займався танцями, особливо, парними.

Підсумок: змусити себе займатися спортом легше, якщо ви не просто монотонно качаєте прес або піднімаєте залізні предмети в тренажерному залі, а коли ви знаходите для себе спорт-захоплення. Це можуть бути командні види спорту, танці, гірські лижі, скелелазіння або єдиноборства. Або будь-яке заняття, яке викликає у вас інтерес, прилив адреналіну або драйв. Під час таких занять організм звичайно не «ниє», а якщо і «ниє», то його зовсім не чути.

Спосіб 2: Оманливий диван

Після важкого робочого дня часто ледве повертаєшся додому, і думаєш тільки про те, як доповзти до дивана. Який вже тут може бути фітнес-клуб? Думаю, це відчуття знайоме багатьом. Але також вам напевно знайоме, що після 10 хвилин лежання на дивані ви починаєте розуміти, що розмах трагедії був злегка перебільшений, і ви без особливих зусиль ворушите ногами і руками. Втім, йти у фітнес-клуб вже пізно, та й не хочеться, залишається тільки дивитися телевізор.

Але і диван може стати спортивним тренажером, якщо його правильно використовувати. Певні вправи можна виконувати прямо на ньому за переглядом улюбленого серіалу або під час рекламних пауз. Ось деякі з них:

Сядьте на диван, підніміть руки вгору і виконуйте нахили корпуса вправо і вліво, в кожну сторону по 20 разів.

Ляжте на диван, ноги зігніть в колінах і поставте їх ближче до стегон. Відірвіть лопатки від дивана і притягайте голову до колін, після чого опустіть назад. При виконанні вправ на прес м’язи починають боліти досить швидко, але намагайтеся не звертати на це уваги. Виконайте не менше 20 повторів.

Прийміть таке ж вихідне положення і, напружуючи м’язи преса, піднімайте сідниці нагору, а потім знову опустіть їх вниз. Також виконайте не менше 20 повторів.

Ляжте на лівий бік, підтримуючи голову рукою, і виконуйте махи правою ногою. Потім поверніться на правий бік і повторіть вправу для лівої ноги. Кожною ногою необхідно виконати не менше 20 махів.

Сядьте на край дивана, спираючись на нього руками. Підніміться на руках і повільно перенесіть тіло на підлогу перед диваном. Так само повільно, напружуючи руки, поверніть корпус на диван. Повторіть вправу 10 разів.

Як видно, багато вправи можна виконувати на дивані, практично не відволікаючись від перегляду улюбленого серіалу. Втім, інструктори засмучують: навряд чи комусь вдалося схуднути, займаючись тільки «диванним» фітнесом. Зате він привчить вас до деякого рівня фізичного навантаження і, можливо, скоро вам захочеться його збільшити.

Тоді варто поступово вводити спорт в своє життя. Купіть крокомір і починайте більше ходити: вибирайте не саму коротку, а найдовшу дорогу до роботи і назад. Піднімайтеся по сходах пішки, більше гуляйте, пробіжитеся. А так, може бути, справа і до фітнес-центру дійде.

А вам складно змусити себе займатися спортом? Як ви з цим справляєтеся?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *