Для чого створений природою жіночий організм?

Для чого створений природою жіночий організм?Якщо ми будемо говорити про фізіологічному призначення, то для того, щоб вагітніти і народжувати, а так само для того, щоб вигодовувати дітей грудним молоком.

Тобто фактично життя жінки після статевого дозрівання повинна представляти собою низку пологів і годування грудьми, а в кожній родині має рости не менше 10 дітей.

Чи багато Ви знаєте таких сімей? Хоча саме так і було в наших прабабусь — близько 15-16 років дівчата дозрівали. До 18 років вони виходили заміж і народжували-народжували-народжували … Звичайно не можна сказати, що вони були позбавлені проблем зі здоров’ям, але те, що у них не було такого колосального кількості гінекологічних проблем, як у сучасної жінки, це незаперечний факт.

Наші прабабусі мали за все своє життя не більше 120-150 овуляцій. Що ж ми маємо у сучасної жінки? Дозрівають дівчата раніше — в 12-13 років, а перші пологи відбуваються частіше всього в 28-30 років, народжують жінки рідко — частіше за все не більше 2 разів у житті. Якщо порахувати кількість овуляцій від початку до перших пологів, то їх близько 200 — більше, ніж у наших прабабусь за все життя.

Навіть якщо жінці пощастило, і вона не мала жодного переривання небажаної вагітності за весь цей час. То така робота яєчників «на знос» і розтрачання фолікулярного резерву не залишається непоміченою організмом. Звідси і така величезна кількість кіст, фіброміом, порушень менструального циклу, розривів яєчника, гіперплазією ендометрія, гормональних порушень і абсолютно незрозумілих (на перший погляд) випадків безпліддя у сучасних жінок.

Що ж робити, запитаєте мене Ви?

Самий логічний вихід з цієї ситуації — використовувати свій організм за прямим призначенням і народжувати, народжувати, народжувати …. Але навряд чи така моя рекомендація приведе вас до того, що ви вирішите різко змінити свої погляди на життя і кількість вироблених на світ спадкоємців. Де ж вихід із цього порочного кола?

З самої юності потрібно дуже дбайливо ставитися до своєї репродуктивної системи. Сьогодні ми не будемо говорити про інфекції, що передаються статевим шляхом — це тема окремої статті, і я коли-небудь обов’язково напишу її.

Ми поговоримо з вами сьогодні про те, як уникнути абортів і як ефективно і надійно захистити свій організм від небажаної вагітності.

Всі методи контрацепції можна розділити на 2 групи — надійні і ненадійні методи. До надійним відносяться всього 4 методу: використання протизаплідних таблеток, внутрішньоматкова контрацепція, відмова від сексу і хірургічна стерилізація. Всі інші методи ненадійні — це презервативи, перерваний статевий акт, хімічні контрацептиви (свічки-креми), календарний метод лактаційної аменореї.

Окремо необхідно розповісти про посткоїтальний (або екстреної) контрацепції. Виробник дбайливо пише в інструкції про те, що не рекомендується приймати цей препарат частіше одного разу на місяць. Як лікар скажу вам, що краще не приймати його ніколи. Кому підходить цей метод контрацепції? Для жінки, яка, наприклад, взагалі не збиралася займатися сексом, але її згвалтували. При таких обставинах, дійсно, може прийти на допомогу таблетка «Постинор», але ніяк ні раз на місяць.

Кожна жінка, яка тільки починає вести статеве життя має віддавати собі звіт в тому, що від статевого життя трапляється вагітність. І якщо настання вагітності зараз не бажано, то і ставлення до контрацепції має бути відповідальним. А часто доводиться стикатися з тим, що дівчата розраховують на традиційний слов’янський «авось». І думають, що трапилася небажана вагітність — це про кого завгодно, тільки не про неї. А потім «кусають собі лікті», збираючись чи то заміж, чи то на аборт … Тому кожна жінка, яка збирається зайнятися сексом, повинна віддавати собі звіт в тому, що виникає вагітність змінює в першу чергу її життя. Вибираючи метод контрацепції, потрібно чесно відповісти самій собі на запитання: що я буду робити, якщо завтра опинюсь вагітною. Насправді відповідей на це питання існує всього два: я буду народжувати чи я піду на переривання вагітності.

Якщо настання вагітності категорично небажано, то жінка не має морального права перед самою собою вибирати з ненадійних методів. Якщо ж настання вагітності небажано, але і не критично — можуть використовуватися менш надійні методи.

Отже, розглянемо різні методи контрацепції, починаючи від самих ненадійних і закінчуючи високонадійними.

Метод лактаційної аменореї. Метод заснований на тому, що у годуючої мами яке-то час відсутня овуляція і менструація, і в цей час неможливо завагітніти. Мінусом методу є те, що перед першою після пологів менструацією трапляється перша після пологів овуляція і, якщо жінка завагітніє, то часто про те, що вагітна, дізнається тільки по зростанню живота і ворушінням плода. Це дуже ненадійний метод.

Перерваний статевий акт. Цей метод вкрай ненадійний з двох причин — сперматозоїди у чоловіка іноді знаходяться в уретрі і виділяються до акта сім’явиверження, крім того не всі чоловіки можуть вчасно зупинитися. Є у цього методу і ще один серйозний мінус — він шкідливий для чоловіка. Постійне його використання може викликати застійний простатит, порушення потенції і невротичні стани.

«Натуральні методи планування сім’ї» — вимірювання базальної температури, вивчення якості слизу, календарний метод. Він заснований на тому, що б обчислити момент овуляції і утримуватися від контактів в цей час. Цей метод дуже складний у виконанні, вимагає щоденної оцінки слизу і температури. Сперматозоїди можуть жити в статевих шляхах жінки досить довго, тому навіть при дуже ретельно і правильному виконанні цей метод залишається дуже ненадійним.

Хімічні контрацептиви (свічки, креми, спеціальні тампони). Їх дія заснована на тому, що спеціальні хімічні речовини, що входять до складу цих коштів, знерухомлюють сперматозоїди. Однак крім ненадійності у цього методу є ще додатковий мінус — при постійному використанні страждає мікрофлора піхви, і виникає дисбактеріоз, який потім дуже складно лікується.

Презервативи. Суть ефекту полягає в тому, щоб затримати сперматозоїди і не допустити їх контакт з яйцеклітиною. До того ж вони можуть захистити від захворювань, що передаються статевим шляхом. Чому ж так часто використання презервативів закінчується настанням вагітності? Причин кілька: неправильне та несвоєчасне надягання презерватива, повторне використання презерватива при подальших статевих актах, низька якість презервативів.

Тепер переходимо до високонадійним методам:

Хірургічна стерилізація (чоловіча або жіноча) — робиться за обопільним бажанням парами, у яких є не менше двох дітей, або за медичними показаннями (коли жінці за станом її здоров’я протипоказана вагітність). Даний метод тягне за собою хірургічні й анестезіологічні ризики. Додатковим серйозним недоліком методу є те, що він незворотний, після даної операції повернути здатність до дітородіння практично неможливо.

Внутрішньоматкова контрацепція. В основі цього методу лежить введення жінці в порожнину матки спеціальних пристроїв. Саме тому використовується цей метод тільки у народжували жінок. Внутрішньоматкова контрацепція в свою чергу ділиться на два види:

1. Звичайно внутрішньоматкова спіраль. Її дія заснована на тому, що навколо спіралі виникає так зване асептичне запалення, яке заважає прикріпитися оплодотворенному плодовому яйцю. І навіть якщо не враховувати моральний аспект (цей метод є абортивним по суті), то він несе ще деякі неприємності — збільшення обсягу втрачається під час менструації крові, болючість менструації, збільшення ризику запальних захворювань і позаматкової вагітності.

2. Гормональний внутрішньоматкова система «Мірена» — більш сучасний сучасний варіант. Дія методу засноване на тому, що при введенні в порожнину матки система виділяє щодня протягом наступних 5 років невелику кількість гормону. Цей гормон практично не потрапляє в кровотік, діє локально. Основним механізмом його дії є згущення слизу в шийці матки, що робить неможливим проникнення в порожнину матки сперматозоїдів, а також мікробів, що викликають запалення. Таким чином «Мірена» перешкоджає заплідненню. Крім того, при її використанні знижується кількість днів менструації і кількість втрачається крові, зменшується хворобливість менструації, знижується ризик запальних захворювань і позаматкової вагітності.

Гормональні контрацептиви (таблетки, пластирі, вагінальні кільця). Діють практично безвідмовно, тому що ці кошти запобігають овуляцію (вихід яйцеклітини з яєчника), а, значить, роблять запліднення неможливим у принципі. Гормональні засоби сильно відрізняються між собою складом і дозою гормонів, які в них входять, а також додатковими (не контрацептивними) властивостями, які можна використовувати в різних клінічних ситуаціях. Саме з цього для правильного підбору контрацептивних засобів потрібно відправлятися не в аптеку, а до лікаря, який допоможе підібрати препарат правильно.

За допомогою цих коштів жінка може не тільки захиститися від небажаної вагітності, але і знизити рясність і хворобливість менструації, поліпшити стан шкіри (знизити жирність і кількість вугрових висипань), зменшити надмірне оволосіння за чоловічим типом, значно знизити ризик виникнення кіст і раку яєчників, позаматкової вагітності, раку ендометрія.

Прийом гормональних контрацептивів є фізіологічним методом контрацепції, особливо для тих жінок, які збираються ще народжувати у майбутньому. Чому запитаєте ви? Тому, що таблетки фактично імітують стан вагітності і дозволяють зберегти фолікулярний запас до тих кращих часів, коли жінка вирішить стати матір’ю.

Утримання від сексу. Занадто радикально, скажете ви. Так, дійсно. Але іноді, особливо дуже юним дівчатам варто згадати про те, що почати статеве життя просто тому, що це роблять всі інші її подружки абсолютно не правильно. Варто все-таки зберегти своє тіло для людини, яку вона дійсно полюбить. Але і, не дивлячись на уявну радикальність цього методу, його теж не можна назвати 100% надійним — як мінімум 1 випадок непорочного зачаття історії відомий. Звичайно, це жарт. Але ще одне нагадування жінкам, що статеве життя і вибір методу контрацепції — це дуже відповідальна і серйозна справа, а не просто задоволення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *