Безпліддя — не привід відмовлятися від радощів життя

Безпліддя - не привід відмовлятися від радощів життяНі для однієї представниці прекрасної статі не становить секрету те, для чого їй потрібні яєчники, вірніше, кожна дама знає, яка на них покладена функція.

Саме в них відбувається вироблення жіночих статевих гормонів, таких як естрогени і прогестини.

На жаль, в деяких випадках, за медичними показниками, ці органи статевої системи можуть бути видалені повністю.

І як же повинна відчувати себе представниця слабкої статі в разі їх відсутності?

Адже статеві гормони ще впливають на стан шкірних покривів, на кісткову і серцево-судинну системи, одним словом, жіночий організм, за великим рахунком, цілком є гормоно залежним. А в тому випадку, якщо видаляються яєчники, то відбувається збій в його злагодженій роботі.

В таких ситуаціях вже можна констатувати наявність пост кастраційного синдрому, який тягне за собою масу несприятливих наслідків для жінки, адже при цьому втрачається необхідна пружність шкіри, погіршується загальне самопочуття, так як відбувається загострення хронічних захворювань, а також можна чекати розвитку нових захворювань.

Безумовно, такі негативні наслідки зовсім небажані, саме з цієї причини медики вкрай неохоче проводять одночасне видалення обох яєчників без особливої на те необхідності.

Якщо тільки мова не йде про онкологію, в цьому випадку проведення такої операції просто необхідно, адже статеві гормони здатні активізувати зростання пухлинних утворень.

І все ж не варто впадати у відчай, адже, в будь-якому випадку, дама все також залишається жінкою, адже ця стать дана їй від природи, і навіть відсутність органів жіночої статевої системи не в змозі порушити природних процесів.

Але все ж зміни відбуваються і від цього нікуди не дінешся.

Звичайно ж, більше доводиться хвилюватися дамам молодого віку, адже у випадку видалення у них обох яєчників, в їх організмі відбуваються процеси, які присутні у жінок у віці після п’ятдесяти років, тобто, в момент настання у них клімакcтеричного періоду. Адже їхній організм теж позбавляється звичного рівня гормонів, а репродуктивна функція починає своє поступове згасання. Для жінок, чиї року молодими вже не назвеш, видалення яєчників особливої ролі не грає.

І все ж повернімося до дам, які знаходяться в дітородному віці, і дізнаємося про те, з чим їм доведеться зіткнутися.

Вже через пару-трійку тижнів після перенесеного оперативного втручання можна очікувати проявів перших небажаних ознак, а вже через два-три місяці вони досягають свого апогею.

Пройде ще рік або два, і слід бути готовою до ослаблення тонусу судинної системи, і цей процес супроводжується тією ж симптоматикою, яка присутня при клімаксі.

У їх числі можна назвати головні болі; підвищену пітливість; скачки артеріального тиску; приливи жару, що змінюються ознобом; прискорене серцебиття.

Але цим справа не обмежується, крім розладів фізіологічного плану, присутні і розлади емоційні, особа жіночої статі може відчувати слабкість; тривогу; дратівливість; процес супроводжується неспокійними і тривожними станами; у неї можуть спостерігатися розлади сну, які можуть виражатися в підвищеній сонливості або, навпаки , в безсонні; можуть виникнути проблеми з пам’яттю і зосередженістю, а також, найчастіше можна спостерігати різке зниження статевого потягу.

З часом така симптоматика може йти на спад, але їй на зміну приходить інша, не менш неприємна, оскільки пов’язана вона з порушенням обмінних процесів.

В результаті того, що естрогени вже не забезпечують своєї захисної функції щодо судинної системи, на судинних стінках відбувається утворення холестеринових бляшок.

У разі розвитку атеросклерозу можна очікувати і виникнення ішемічної хвороби серця, і проблем з мозковим кровообігом і т.п.

Адже, до моменту настання клімактеричного періоду, жінкам не властивий такий недуга як атеросклероз, так як до певного віку він є «прерогативою» чоловічої половини населення.

Як уже говорилося раніше, при дефіциті статевих гормонів, відбуваються негативні зміни в кістковій системі, тобто, у жінок підвищується ризик розвитку остеопорозу, зростає ризик перелому шийки стегна, що дуже небезпечно і вимагає проведення тривалого лікування.

У профілактичних цілях жінка може приймати препарати кальцію,  які містять фтор.

Не можна не відзначити того факту, що підвищується ризик розвитку гіпертонічної хвороби та захворювань серцево-судинної системи, не кажучи вже про виникнення проблем з сечостатевої системою, що супроводжується прискореним сечовипусканням, відчуттям свербежу і почуття печіння в статевих органах, а сухість піхви призводить до больових відчуттів під час статевого акту, в в тому випадку зростає ризик того, що інтимне життя може зійти нанівець.

Дефіцит гормонів призводить і до порушення стану нігтів, волосся і шкірних покривів.

І все ж не варто забувати про те, що частково компенсувати виниклий дефіцит вдається наднирковим залозам, і це дозволяє пережити видалення яєчників з найменшими втратами.

Тим більше, що проблему можна вирішити і за допомогою проведення замісної гормональної терапії, звичайно ж, якщо для цього немає протипоказань.

В цьому випадку недолік своїх гормонів компенсується ззовні, але от до чого варто бути готовою, так це до прийому таких препаратів протягом всього життя, хоча таке лікування вважається дуже ефективним.

На жаль, якщо оперативне втручання було проведено в результаті наявності у жінки ракового захворювання, то в цьому випадку, як уже згадувалося, проводити подібну терапію протипоказано, але на допомогу готова прийти гомеопатія, коли рекомендується прийом ті ліки, які застосовують зазвичай при емоційних і судинних реакціях.

Адже вони позитивно впливають на жіночий організм, підвищуючи рівень його адаптації до реакцій емоційного характеру, тим більше, що при їх прийомі не спостерігається наявності небажаних побічних ефектів.

Але, в будь-якому випадку, особа жіночої статі, яка втратила обох яєчників, повинна і сама робити доступні їй заходи щодо захисту свого організму від розвитку негативних наслідків для свого здоров’я, а це означає, що їй слід по можливості уникати будь-яких стресових ситуацій, вести активний спосіб життя, раціонально харчуватися і стежити за своєю зовнішністю.

Звичайно, в разі проведення операції, в ході якої видаляються обидва яєчники до моменту настання природної менопаузи, настає безпліддя і від цього факту нікуди не дітися, і причина, як уже всім зрозуміло, полягає в тому, що жіночий організм більше не в змозі виробляти яйцеклітини .

Звичайно ж, оваріектомія є не єдиною причиною безпліддя, так як їх більш, ніж достатньо.

Більш того, воно може бути і чоловічим, а тому, в таких ситуаціях слід звертатися в клініки, медичні центри подібного профілю, де будуть проведені необхідні обстеження, адже тільки після цього з’являється можливість діагностувати захворювання, встановити справжню причину такого становища.

І хотілося б знову звернутися до милих пані: не забувайте ні на хвилину про те, що, навіть у разі перенесеної операції з видалення яєчників, ви залишаєтеся все тієї ж чарівною представницею прекрасної статі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *