5 плюсів повторного шлюбу!

Позитивні наслідки повторного шлюбуВступаючи в шлюб по любові, молода пара перебуває у впевненості, що він буде один і на все життя, і сумна статистика кількості розлучень її не бентежить.

На жаль, більше половини перших шлюбів розпадається з різних причин.

Але після розлучення подружжя все ж планують, нехай і через досить тривалий час, створити нову сім’ю.

Повторні шлюби, як правило, виявляються вдаліше перших. Спробуємо розібратися, чим же це обумовлено.

1. Розумний шлюб.

Створюючи сім’ю у другій (третій, п’ятий) раз, і чоловік, і жінка більш раціонально ставляться до вибору партнерів. Навчені гірким досвідом, вони не покладаються на те, що любов буде тривати вічно, а серйозно оцінюють позитивні і негативні сторони потенційного чоловіка або дружини. Наявність спільних інтересів, цілей, схожий спосіб життя, звички, сексуальна сумісність — всьому цьому надається набагато більше значення, ніж раніше.

2. Досвід сімейного життя.

Нехай негативний, він, тим не менш, підготував людей до необхідності уживатися під одним дахом. Побутові звички одного з партнерів, наприклад, горезвісне розкидання брудних шкарпеток по всій квартирі, затьмарили сімейне щастя багатьох родин. У повторному шлюбі подружжя намагаються відразу встановити певні правила спільного проживання, розділити обов’язки по дому, і це йде тільки на користь нової сім’ї. Важливо також визначитися, які звички партнера для вас абсолютно неприйнятні, а на які можна закрити очі і не обтяжувати себе зайвими переживаннями.

3. Ах, молодість …

Люди, що вступають в повторні шлюби, в основному вже значно старші і досвідченіші. І розуміють, що життя не нескінчене, і часу і бажання знову починати все спочатку у них може і не виявитися. Також не варто забувати про страх самотності, який чим далі, тим більше починає нас переслідувати. Ці обставини зміцнюють повторні шлюби, так як подружжя готові вкладати в підтримку відносин набагато більше часу і сил і набагато терпиміше ставляться один до одного, ніж у першому шлюбі.

4. Діти та батьки.

Питання дитячо-батьківських відносин постає в повторному шлюбі особливо гостро. У багатьох залишаються діти від попередніх шлюбів, і нова сім’я потребує вирішення непростих питань взаємини з ними. Однак, якщо сім’я вже створена, подружжя набагато більш відповідально ставляться до благополуччя своїх дітей і до можливості завести спільну дитину. Жінки прагнуть обрати чоловіка, який буде добре ставиться до вже наявних у неї дітей, чоловіки не хочуть, щоб їхні діти знову залишилися без батька. Прагнення подружжя налагодити взаємини з дітьми і між собою цементує повторні шлюби на відміну від тих, в яких пара ще не обзавелася потомством і зобов’язаннями перед ним.

5. Вчимося на помилках, плануємо майбутнє.

Будучи більш зрілими, партнери у повторному шлюбі не схильні пускати життя на самоплив. Якщо в молодості, укладаючи шлюб, люди часто не замислюються, де і як вони будуть жити і до чого прагнути, в повторному шлюбі вони ставлять перед собою чіткі цілі: купити квартиру, будинок, завести дитину, переїхати в іншу країну і т.д. Так, після невдалого досвіду взаємовідносин зять-теща чи свекруха-невістка за життя в одній квартирі ще до укладення нового шлюбу подружжя відразу ж задумаються про окреме житло. Довгострокові плани змушують пару більш осмислено і відповідально ставитися до сімейного життя. Найголовніше тут — винести щось позитивне з минулого досвіду сімейного життя, зрозуміти, як слід поводитися, щоб уникнути тих же самих граблів в майбутньому.

Не варто кидатися створювати нову сім’ю відразу ж після розпаду попередньої, щоб довести собі та іншим, що ви заслуговуєте щастя. Варто для початку все обдумати і раціонально підійти до вибору партнера, зваживши всі за і проти і усвідомивши свої і чужі прорахунки.

В цьому випадку є всі шанси на те, щоб сповна отримати ті плюси, які є у повторному шлюбі, і уникнути повторення помилок минулого.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *